#viewandreview 14 Posts

Gocaa ☺️☺️ Postimi i ri ne blog. Dy pyetje qe me beni perdite: Cfare laresi te perdorni per aknet dhe cfare kremi hidratues. Ne blog 👉🏻cocomed.al👈🏻 keni nje postim te detajuar mbi dy produkte qe une kam perdorur gjate muajit nentor e qe sot i ribleva dhe ua keshilloj. Laresin nga @pranarom_natural_cosmetics dhe kremin hidratues nga @irxhanad 🙈🙈 Goca ju lumshin duart! #cocomed #albanianblogger #bioblogger #viewandreview #naturalskincare #beautyblogger
Nje nga pyetjet me te shpeshta qe me beni eshte pikerisht ne lidhje me kete kompani: NIVEA! Ky kremi I Nivea, paketimi blu njihet si "nena e gjithe kremerave moderne". Nje produkt qe daton qe prej 1911 dhe qe NUK I ndryshojne formulimet pothuajse fare! Nje perzierje: Mineral Oil, Vaseline, Glycerin dhe dyll. Sot I jane shtuar dhe Silikonet. Ka dy versione te ketij kremi. 1.Versioni per Ameriken e Veriut dhe 2.Versioni per Europen. Ky versioni I dyte le nuk ka konservues dhe alkole, por qendron bazike ne perberje: uje dhe dyll plus 1000 pislleqe te tjera. INCI: Mineral oil, Petrolatum, Glycerine, Mycrocrystaline Wax, Lanolin Alcohol, Paraffin, Fragrance, Methylisothiazolinone etj etj...S' po e zgjas me! Pra nje INCI per te ardhur keq. Formulime te merzitshme, monotone, te demshme per lekuren. Pa shume game te gjere produktesh ne treg. Fakti qe ka qene nder kremerat e pare dhe marketingu qe I behet e mbajne akoma ne treg. Ndoshtaaa linja e prezantuar ne mes te 2010 ne mos gaboj...Nivea Visage ka nje perberje disi me te mire, ne inovative..por serish:Nivea mbetet thjesht vazeline+silikone! Me pyesni nese mund te lyeni trupin e jo fytyren? Po si mund t'i pergjigjesh kesaj pyetjeje. NORMAL QE JO!!! JO! Lekura perthith cdo gje qe I vendosim siper...imagjino ne nje siperfaqe me te madhe si gjithe trupi! :) Ndaj mos u genjeni kur thuhet: Une nuk e vendos ne fytyre, por lyej duart ose trupin, ose thembrat. Eshte budallallek praktikisht ta mendosh se po e aplikove ne nje vend e jo ne nje tjeter nuk ben dem :) Uroj t'ju kete sherbyer ky info. Me kish marr malli per pak #ViewandReview! Perqafime ♥
Enjoying the Caribbean ocean in Mexico at @leblancresort
Jennifer Aniston por Alexi Lubomirski para Haper's Bazaar US Dezembro/2014. Com proposta sexy em um @balmainparis Jennifer exala autoconfiança e poder. #sexy #powerful #harpersbazar #beauty #style #lifestyle #fashionmagazine #viewandreview